O metodě vnitřního výplivníku

9. dubna 2017 v 11:23 | Morgana Rinley
Připadá mi fér se trochu představit, abyste si při vpadnutí na tenhle blog nemysleli, že jsem totálně padlá na hlavu, že mám imaginárního kamaráda, kterému snad i prostírám u stolu. Ne, nic takového. Jde o metodu "rádcovství", na kterou jsem narazila u milé Immaginacije, tvůrkyně zápisníků, a celkem se mi to zalíbilo. Psaní deníku jako takového může být docela nuda, je to jen monolog, utápění se ve vlastní hlavě. Tahle dialogová metoda je trochu o něčem i jiném, i přesto že neprobíhá mezi dvěma fyzickými lidmi. Je to totiž mezi vámi a... vámi. Na druhé straně Měsíce."Podstatné je najít nějaké vhodné jméno, které pro vás bude příjemné, bude vyvolávat pocit důvěry a zosobňovat blízkého přítele, kterému můžete svěřit kdykoliv cokoliv, aniž by vás soudil. [...] Bude na vás mít právě takový názor a zaujme právě takový postoj, jaký byste si od nejbližšího přítele v tu danou chvíli přáli. [...] Je to velmi jednoduché a výsledek takového dialogu, který je z psychologického hlediska dialogem vás samotných s vaším podvědomím, může být někdy velmi překvapivý."

Tolik a víc Immaginacija praví ve své příručce Deník jako forma terapie.

Takovéto rozhovory doporučuji každému, kdo je tak trochu osamělý a nechce jen tak nekonečně psát monology. Ta osoba, co v něm žije, ho dokáže snadno a hravě utnout i poradit.

Morgana Rinley jako taková nijak velké pozadí nemá. Vznikla ve chvíli naprostého zoufalství, kdy jsem se cítila úplně na dně. Přišla, vyslechla, poradila. Dalo by se říci, že je to takové moje alter ego, radící, pečující, dokáže s láskou proplesknout. V hlavě mi už probíhal nespočet podobných rozhovorů a trochu lituji, že jsem si je nikdy nezapsala, protože pak si jimi musím procházet znovu a Morgana pak chudák pracuje přesčasy. ("Zveš mě na dort, to nezapomeň.")

Tolik k úvodu, můžete se směle ponořit do mých i svých vnitřních rozhovorů. Hodně štěstí a úspěchů. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama