Dělej kraviny

21. dubna 2017 v 18:16 | Morgana Rinley |  Vnitřní výplivník
"Ten seznam... těch deseti věcí... tak ten nemám."
"Nevadí."
"Ale mám jednu věc, o které mluvila profesorka - a to, že nikdo nemá stejné asociace s věcmi jako ostatní. Takže pokud je nějaká věc, ve které jsem opravdu originální, pak je to smysl volných asociací."
"Aspoň něco, ne? Pro začátek."
"Jo, ale stejně mi to v ničem moc nepomáhá. Ale co se u mě "zlomilo", je odpor k psaní a knihám a tak."
"To ráda slyším, co tak najednou?"
"Šla jsem tam původně pro dárek, ale nakonec jsem si koupila knížku pro sebe, ne teda fiktivní slátaninu, ty nesnáším, ale skutečnou, z vlastní zkušenosti, o psaní, pravdivě a otevřeně. To jsem potřebovala. Otevřít oči. A jak jsem nesnášela, že z knih je jen hnusný byznys, píšu online. Wattpad tomu dává význam i smysl. Mám chuť se zase trochu dělit. I když zůstávám pořád nějak uzavřená."
"A myslíš, že ta terapie, co sis objednala, ti nepomůže?"
"Ne. Naznačí. Ale pomoct si můžu jedině já. Když to nepochopím a nic pro to neudělám, vrátím se zpátky do těch svých hnusných stavů, v jakých se plácám teď."
"Buď přesnější."
"Všechno nesnáším, nevidím smysl existence, život mi připadá jako šumák, prostě to vyšumí a je to pryč, jako by to nikdy neexistovalo. Nic tu nezůstane, ani my, kde je teda smysl existovat?"


"Na to ti bohužel nedokážu odpovědět. Asi tomu musíš dát význam nějak sama. A aby byli všichni důležití, jako z hlediska dějin, je stejně nesmysl. Kdo by si měl pamatovat x miliard lidí..."
"To mi ale připadá jako jediný význam. Aby lidi věděli, že jsem byla. Zas ale nechci nic hnusnýho a tragickýho, abych zapamatovatelná byla."
"Čili si vybíráš sama sebe nad povědomím sebe sama."
"Ano. Pud sebezáchovy. Bez něj by to tu bylo ještě horší."
"Co když to všechno je jen o tom pudu? Prostě přežít? Nejsilnější přežije, sociální Darwinismus."
"Sice je podle mě Darwin kecka, ale v tomhle něco bude. Problém je, že nejsem nejsilnější. Nebo aspoň mezi nimi. Z lidí se mi dělá většinou šoufl."
"Můžeš přežít vlastním způsobem, neznamená to být zkorumpovaný hovado, co si sedí na prašulích a bere ještě víc. To není nejsilnější, to je prostě jenom hovado, co jde ruku v ruce se systémem. Ty jdeš tak trochu proti proudu, už jen to znamená, že nejsi k zahození."
"To je sice hezký, ale i když s ním nejdu, nepřipadá mi, že si úspěšně razím cestu někam. Spíš jen tak zarytě stojím a zírám na ostatní, občas do něčeho kopnu a tím to hasne. Nehýbu se."
"Víš, co je tvůj největší problém?"
"Těch je..."
"Sociální sítě. Moc se srovnáváš. Vidíš mrtě věcí a chceš je taky, zjistíš, že nebudeš jako oni, a tím to prostě končí. Nic nezkusíš, protože se zablokuješ."
"Sociální sítě jsou dobrý. Bez nich bych byla v hajzlu úplně."
"To ano, ale zase je nesmíš používat proti sobě. Prostě si vytvořit nějakej štít, kterej propouští jen dobrý věci z tebe a ty špatný se k tobě nedostanou."
"To si nejsem úplně jistá, jak to mám udělat."
"Tak jako síla mysli je obrovská, co si budeme povídat, prostě trénuj. Nikdo učený z nebe nespad, a myslím, že jsem ti to už někdy říkala, ale nikdo není úplně "normální" ani "zdravej". Všichni jsme svým způsobem pošuci a invalidi, protože existuje jakási představa, se kterou se všichni porovnávaj. Pitomina."
"Ale vytrénovat hlavu, aby tohle pochopila, je těžký."
"Víš co? Buď blázen vědomě. Prostě dělej nevinný kravinky."
"Ne že bych je už nedělala."
"Jo, ale s lehčí hlavou. Odvázat se musíš. Prostě něco udělat."
"Teď mám zrovna chuť popadnout šutr a mrsknout ho o zeď."
"Tohle jsem na mysli neměla. Řekla jsem nevinný. Nikomu se nic nestane, bude to spíš zábavný. Prostě udělej nějakou malou kravinku."
"Žádná nevinná mě zrovna nenapadá, ale třeba to zkusím. Nic neslibuju."
"Rozumná věc. Včetně toho neslibování. Sliby jsou hloupost."
"To ano."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama